Фудбал

5 најпонижавајућих пораза у историји фудбала због којих нам је жао због губитничког тима

Вероватно један од најпопуларнијих спортова широм света, фудбал има тенденцију да окупља људе без обзира на расу, културу или земљу. Било да се ради о слављењу победе или оплакивању пораза, лепа игра наставља да изазива емоције код обожавалаца као нико други.

Од клупског фудбала до међународне позорнице, спорт је нашао заљубљенике широм света. То може оставити навијаче сузних очију у поразу и натјерати их да побједе са својих мјеста. Иако наставља да забавља навијаче, фудбал је као спорт послужио и као одлична платформа за људе да превазиђу своје скромне почетке и пронађу сврху у свом животу.

Најпонижавајући порази у историји фудбала због којих нам је жао због губитничког тима © Нетфлик

најбоље водоотпорне планинарске панталоне

Али, упркос свему што је тако добро у томе, фудбал, о чему смо сведочили годинама, понекад може бити и окрутан.

Док се победници на терену поздрављају и славе због својих подвига, тим који губи често привлачи критике и налази се на најнижим нивоима. У неколико случајева примећено је понижавање губитка које је изгубило играче и њихове навијаче у сузама.

Поновно се осврћући се на та тешка времена, ево прегледа 5 најпонижавајућих пораза у историји фудбала због којих је свима било жао губитничког тима:

Холандски маилинг за Шпанију (5-1)

Шпанија је осујетила изазове еластичне Холандије у финалу у којем се изборила за победу на жељеном ФИФА-ином светском првенству 2010. Али, четири године касније, владајући шампиони нису знали шта су Холанђани планирали за њих када су закључали рогове у сукоб у групној фази на Светском купу 2014.

Стефан де Вриј је покушао да се ухвати у коштац са Диего Костом и досудио је Шпанији рану казну коју је Ксаби Алонсо претворио у предност. Али, вођа бранилаца шампиона није могла потрајати док је Робин ван Персие постигао погодак главом за роњење са петнаест метара да поравна поступак на 1-1.

У другом полувремену Арјен Роббен је први пут на мечу ставио свој тим у фронт. Убрзо је Де Вриј пронашао искупљење за своју грешку у првом полувремену након што је постигао погодак главом за 3-1 за Холандију. Касније су и Ван Персие и Роббен постигли свој други гол на мечу и оставили Шпанију црвених лица са 5-1 - најгоре икад нането на светском првенству актуелним шампионима и најгори пораз који је Шпанија претрпела у 51 години.

Стоке одлази из Ливерпоола у црвеном (6-1)

25. мај је датум који је и даље драг Ливерпулу и његовим присталицама. И зашто не? Тог истог датума је Ливерпоол победио Боруссиу из Менхенгладбацха да би освојио Европски куп 1977. године и победио АЦ Милан да би освојио Лигу шампиона 2005. године.

Али, иако је 25. мај датум упамћен у сећањима сваког навијача Ливерпоола, 24. мај је онај који су ужурбано покушавали да избаце из колективне савести.

Редси су тог дана одиграли само три такмичарске утакмице. Победили су Арсенал са 2: 1 1947. године. Тоттенхам Хотспур је поражен са 3: 1 у 2009. А, 2015. године, отишли ​​су у Стоке Цити да издрже понижење које остаје трн у богатом наслеђу клуба. Стоке је постигао пет голова у првом полувремену преко Маме Бирам Диоуф-а, који је постигао бод, Јонатхан Валтерс-а, Цхарлие-ја Адама и Стевен-а Нзонзи-а.

Стевен Геррард, играјући своју последњу утакмицу, постигао је утешни погодак у 70. минуту, али безуспешно, пошто је Петер Цроуцх повисио на 6-1, шеснаест минута касније. Све што је могло да пође наопако, погодило се за Ливерпоол.

Мрачан крај сезоне која је, након узбудљивог изазова у наслову претходне године, имала како су Редси измакли најбољој четворици, изгубили у полуфиналу Лига купа и ФА купа и нису успели да напредују даље од Шампиона Групна фаза лиге и прва нокаут рунда Лиге Европе.

Немачка Стеамролл Бразил (7-1)

Организовање светског првенства често је фудбалској нацији дало додатну предност. Страст и огроман број домаћих навијача делују као извор инспирације и мотивишу тим да савлада своје противнике. Вероватно се тако осећала и бразилска репрезентација када је закукала са Немачком у полуфиналу Светског првенства 2014. године.

Али, на пуки ужас домаћих навијача, Немачка је одвојила одбрану Бразила, разбивши четири гола за само шест минута. Тхомас Муеллер отворио је гол у 11. минуту пре него што су Мирослав Клосе (23 '), Тони Кроос (24', 26 ') и Сами Кхедира (29') пронашли задњи део мреже и донели Немачкој вођство од 5: 0 полувреме.

У другом полувремену је Немачка, с обзиром на њихово невероватно вођство, мало попустила. Али Андре Сцхуррле није дао домаћину предаха јер је два пута постигао погодак у размаку од 10 минута да резултат постигне резултат 7-0 на табли. Голом Оскара у 90. минуту била је једина утеха за Бразил који је на крају изгубио 7: 1 - њихов највећи пораз у међународном мечу од 1920.

како се преобликује холандска пећ од ливеног гвожђа

САД жене руше Тајланд (13-0)

Понижавајући порази нису ограничени само на мушки фудбал. Као што се испоставило, 11. јуна, женска екипа Тајланда била је сведок својих најнижих тренутака у међународном фудбалу током свог маилинга од стране дивље екипе Сједињених Америчких Држава (САД) на ФИФА-ином светском првенству за жене 2019. године.

Алекс Морган је сјајним финишем у 12. минуту отворио гол за амерички тим. Росе Лавелле пронашла је задњи део мреже у 20. минуту, а Линдсеи Хоран у 32. минуту постигла је трећи гол за своју екипу пошто је Аустралија на полувремену повела са 3: 0. Било је то друго полувреме које се показало прескупим за тајландски тим који је на крају примио чак 10 голова пре последњег звиждука.

У ономе што се испоставило као апсолутно рушење, Алекс Морган је постигао пет пута са два гола по појединачно за Лавелле и Самантха Мевис док су попут Хорана, Меган Рапиное, Маллори Пугх-а и Царли Ллоид такође добили своја имена на бодовном листу.

У заборавном дану за Тајланд, америчка страна забележила је победу од 13: 0 - највећу маргину победе у историји ФИФА Светског купа (мушка и женска).

како да зачиним гвоздену тигањ

Аустралија десеткује Америчку Самоу (31-0)

Америчка Самоа, која се сматра једном од најслабијих фудбалских тимова на свету, никада неће имати шансе против Аустралије у њиховој квалификационој утакмици за ФИФА-ино светско првенство 2012. године. Али, 11. априла 2001. године, оно што се на крају одвијало на Међународном спортском стадиону у Цоффс Харбору није било ништа друго до масакра.

У ономе што се испоставило као апсолутно рушење, Аустралија је, упркос избацивању прилично осредњег тима, раскомадала опозициону одбрану. Након што је првих девет минута остао без голова, Цон Боутсианис је поготком у 10. минуту довео Аустралију у предност. Два минута касније, Арцхие Тхомпсон повисио је на 2: 0 за Аустралијанце. А, остало је историја.

Тхомпсон је меч завршио са запањујућих 13 голова, међународним рекордом, заједно са Давидом Здрилићем који је постигао осам да помогне Аустралији да забележи победу од 31: 0 - највећу победничку разлику икад забележену у међународном мечу.

Такав је резултат био подстицај за промену правила у међународном фудбалу пошто је ФИФА увела прелиминарни круг у Океанији квалификујући се да избегне такво понижавање тима.