Игре

5 играчких турнира који нуде највећу награду и желимо да смо бољи играчи

Ако ишта знате о еспорту, онда сте вероватно упознати са чињеницом да неки од еСпортс играча излазе са турнира са нечувеним новцем.

Очигледно је да укупни наградни фонд одређеног турнира не би требало да се користи за процену популарности те титуле, али нам и даље даје врло добру идеју о томе која игра добро иде.

Можда сте то чули Цалл Оф Дути Мобиле управо најавио огромно такмичење са наградним фондом од милион долара. То је пуно новца за мобилну игру и показује како се еспорт развија.

Данас ћемо погледати неке од еСпортс турнира са највишим наградним фондом -

1. Тхе Интернатионал 9 2019 - 34,3 милиона долара

Гаминг турнири који нуде највећи новац © Вентил

Валве је ушао у алл-ин на турниру Интернатионал 9 Дота 2 када је пробио границу наградног фонда од 30 милиона долара 2019. То је званично највећи наградни фонд на једном еСпортс догађају икада, и као што видите, апсолутно је луд.

Играчи широм света такмичили су се на турниру са коначним наградним фондом од 34,330,068 долара.

Поред међународног турнира 9, Дота 2 такође види много других регионалних турнира. На пример, Дота 2 Азијско првенство и Дота 2 Вентил Мајорс добијају по 3 милиона долара наградног фонда. Лудо је колико је ова игра популарна.

2. Финале Фортните Светског купа 2019. - 30,4 милиона долара

Гаминг турнири који нуде највећу награду © Епиц Гамес

Сећате се када је шеснаестогодишње дете одшетало са новчаном наградом од 3 милиона долара? Па, то је био део финала Фортните Светског купа 2019. године. Епиц Гамес су га прошле године закуцали једним од највећих наградних фондова у историји еСпорта.

Почетни турнир био је подељен на два главна догађаја, тј. Појединачно финале које је победило Киле Бугха Гиерсдорф , и финале Дуоса које су добили Давид акуа В и Емил Нихрок Бергкуист Педерсен.

Баш као Дота 2 , Фортните такође види тону других турнира током целе године. Имамо ствари попут Фортните Фалл Скирмисх Сериес са наградним фондом од 4 милиона долара, између осталог.

3. Светско првенство Леагуе оф Легендс 2018 - 6,4 милиона долара

Риот Гамес ' Легија славних је вероватно најпопуларнији еспортс наслов на планети који сваке године види велики турнир.

У 2018. години игра је освојила највећи наградни фонд од 6,4 милиона долара, а победнички тим, тј. Инвицтус Гаминг из Кине, отишао је са 2,4 милиона долара.

4. Светско првенство у халоу 2016. - 2,5 милиона долара

Ово је био огроман догађај јер га је у потпуности спонзорирао Мицрософт Студио.

Светско првенство у Хало-у 2016. укупно је заузело 2,5 милиона долара. Тим ЦЛГ је на крају победио на догађају и одшетао кући са милион долара. Није највиши, али и даље уопште није лош, зар не?

5. Цалл оф Дути Мобиле Ворлд Цхампионсхип турнир -> милион долара

Прелазак на мобилне игре, Ацтивисион Цалл Оф Дути Мобиле добија нови турнир са наградним фондом од преко милион долара. Као што је раније поменуто, ово је пуно за мобилне игре и никада раније нисмо видели нешто слично. Догађај започиње 30. априла, а спонзорише га Сони. Овде су сви детаљи.

6. ПМЦО Глобал 2019 - 500.000 УСД

Гаминг турнири који нуде највећи новац © ИоуТубе / МортаЛ

Један од првих ПУБГ Мобиле еспортс догађаја који је постао глобални је ПМЦО Глобал 2019. Са наградним фондом од 500.000 УСД, више од 15 тимова је учествовало на овом турниру, од којих је један ИндијаТеам Соул. Успели су да заврше у пристојној позицији, међутим, победио је Бигетрон РА.