свеВодени живот генерацијама је фасцинирао људску врсту. У умереним водама ове жене су могле бити призор за хлорисане очи.

Ево списка најврућих спортиста пливачица које пролазе мушкарцима:

1. Наталие Цоугхлин

све

Кредит за слику: паироди (дот) цом

Прва америчка олимпијка која је освојила шест медаља у новој ери Игара и прва икад златна медаља на 100 метара леђно на узастопним летњим олимпијским играма, ова 30-годишњакиња је легенда. Има 12 олимпијских медаља, најбоље изједначене и укупно 48 на међународним такмичењима. Матурант 5’8 Берклеи проглашен је НЦАА пливачем године већ три године. Потом се појавила у Спортс Иллустратед 2012 Свимсуит Едитион.

2. Анастасија Давидова

све

Кредит за слику: леблогспортс (дот) фр

Тридесетогодишњи Рус петоструки је освајач златне олимпијске медаље. На међународним такмичењима није победила само једном, претендирајући на сребро на Светском првенству 2001. године. Њена такмичења у дуету и тиму била су бесплатна и техничка у комбинацијама и рутинским категоријама. Пензионисала се са прошлих Летњих игара да би почела да тренира.

3. и 4. Беатриз и Бранца Ферес

све

мислим да моја девојка жели да прекине

Кредит за слику: види (тачка) апр (тачка) цом (тачка) бр

Ови 25-годишњи једнојајчани близанци најбољи су бразилски синхронизовани пливачи када нису заузети манекенством или глумом. Реализовани да се такмиче у Пекингу 2008. године, прескочили су га и уместо тога дебитовали у Лондону 2012. Тренирани су у гимнастици и пливању од треће године.

5. Федерица Пеллегрини

све

Кредит за слику: иамамаи (дот) цом

Усамљени италијански пливач који је постигао светски рекорд у више од једног догађаја, овај 24-годишњак је уједно и прва жена која је преломила 4 минута за 400 метара слободно. Троструки олимпијац држи светске рекорде на 200 и 400 метара слободно. Са 16 година била је најмлађа италијанска појединачна олимпијска медаља, освојивши сребро на 200 метара слободно у Атини.

6. Степхание Рице

све

уникло преглед ултралаких женских доњих јакни

Кредит за слику: топ2бест (дот) цом

Овај 24-годишњак је троструки олимпијски шампион, а сва тројица су дошла на Игре 2008. године, а плива у мешовитом, лептир и слободном стилу. Такође је држала светске рекорде на 200 и 400 метара појединачно мешовито.

7. Аманда Беард

све

Кредит за слику: миваллпаперсите (дот) цом

Двоструки златни медаља 5'8 дебитовао је у Атланти на Летњим играма 96. године, освојивши једно злато и два сребра у доби од 14 година. 31-годишњи Американац освојио је седам олимпијских медаља и држао светски рекорд у дасци на дугом путу 200 метара . Са збирком од 21 медаље на међународним такмичењима, моделирала је ФХМ, Плаибои и Спортс Иллустратед Свимсуит Едитион.

8. Флавиа Делароли

све

Кредит за слику: ен (тачка) аскаллл (тачка) цом

Овај 29-годишњак је двоструки олимпијац и има национални рекорд у слободном стилу. Бразилац 5’9 такође је обезбедио сребро на Панамеричком првенству на 50 метара.

9. Зсузсанна Јакабос

све

Кредит за слику: с (тачка) глбимг (тачка) цом

Шестеро стопа Мађар је сада учествовао на три олимпијске игре. Мешовито, слободно и лептир омиљени су догађаји овог 23-годишњака који се такмичи у појединачним и тимским дисциплинама.

10. Халеи Цопе

све

3-инчна самонапухавајућа подлога за спавање

Кредит за слику: рантспортс (дот) цом

Американац 5’10 дипломирао је на Берклију, освајач је сребрне медаље из Атине ’04 и освојио је осам медаља на светским првенствима, а чак је држао и рекорд на 50 метара леђно. Појавила се у Плаибои-овом издању из септембра 2004. године. Овај 33-годишњак тренутно води академију пливања у Чицу.

Рониоци дубоког мора у олупинама траже благо, за кога је јасно да је одувек било у базену. Поздрав одскочној дасци спектакуларним пливачицама на овој листи!